fbpx

150 lat Konica Minolta — a to dopiero początek

150 lat Koniki Minolty

Udostępnij

Ile znasz firm, które istnieją od 150 lat? My, pracownicy Konica Minolta, właśnie świętujemy te przełomowe urodziny. Jesteśmy częścią firmy, która od 1873 roku opracowuje nowe technologie i innowacyjne rozwiązana, a następnie z powodzeniem i w sposób zrównoważony wdraża je u swoich klientów.

1873 – trzy lata przed tym, jak Alexander Graham Bell złożył swój patent na telefon, i sześć lat przed tym, jak Thomas Alva Edison wynalazł żarówkę elektryczną. Nasza historia rozpoczęła się, gdy Rokusaburo Sugiura otworzył w Tokio mały specjalistyczny sklep z produktami fotograficznymi i litograficznymi. Teraz, 150 lat później, ponad 40 000 osób na całym świecie pracuje z pasją, aby Konica Minolta stała się liderem na rynku dostawców technologii i usług zarządzanych – dostarczając najlepsze usługi, które pomogą Ci osiągnąć sukces.

Nasza firma zmieniała się przez wiele pokoleń i w burzliwych czasach, podobnie jak świat wokół Konica Minolta ulegał ogromnym zmianom. Razem pragniemy nadal być siłą napędową udanych zmian i towarzyszyć klientom w drodze do cyfrowej przyszłości. W 2023 roku po raz kolejny postawiliśmy sobie za cel wytyczanie nowych ścieżek i generowanie nowych, trwałych wartości.

Dla Ciebie, dla nas – a także dla Rokusaburo Sugiura.

Ważne daty

1873

Rokusaburo Sugiura zakłada Konica Corporation

1903

Powstaje „Cherry Hand Camera”, pierwsza japońska marka aparatów fotograficznych

1928

Tashima zakłada Nichi-Doku Shashinki Shoten (później znana jako Minolta Co.)

1960

Pierwsza kopiarka firmy, „Minolta Copymaster”, zostaje ukończona

1962

Pierwsze zdjęcia Ziemi wykonane z kosmosu za pomocą aparatu Minolta Hi-Matic (podczas lotu kosmicznego Johna Glenna „Friendship 7”)

1992

Pierwsza firma na świecie wyróżniona znakiem Blue Angel w dziedzinie kopiowania

2002

Opracowanie Simitri – pierwszego na świecie tonera polimeryzowanego z biomasą, który oprócz zapewnienia opłacalności produkcji zmniejsza emisję CO2 i NOx nawet o 40%

2003

Konica i Minolta łączą się, tworząc Konica Minolta

2004

Firma wchodzi w segment druku produkcyjnego z urządzeniem Konica Minolta bizhub Pro 1050

2007

Koniec obecności firmy na rynku fotografii i aparatów fotograficznych

2014

Otwarcie pierwszego Centrum Innowacji Biznesowej (BIC) w Londynie

2016

Wprowadzenie systemu druku AccurioJet KM-1

2020

IDC uznaje Konica Minolta za światowego lidera w dziedzinie transformacji druku

Odkryj więcej

Dambis drukarka Konica Minolta bizhub C227
Urządzenia wielofunkcyjne druk kolorowy

Konica Minolta Bizhub C227

Urządzenie wielofunkcyjne formatu A3, które świetnie sprawdzi się w średnim środowisku biurowym. Wysoko wydajne tonery oraz jednostki obrazowania pozwala uzyskać niskie koszty eksploatacji w tym segmencie urządzeń. Dzięki możliwości rozbudowy standardowego systemu o dodatkowe kasety oraz moduły urządzenie zwiększa swoją funkcjonalność mogąc odnaleźć się w większych środowiskach biurowych. Zalecane obciążenie miesięczne przez producenta to 19000 stron miesięcznie.

Urządzenia wielofunkcyjne druk kolorowy

Konica Minolta Bizhub C257i

Panel wielodotykowy Większa przyjemność z pracy dzięki nowemu, wielodotykowemu wyświetlaczowi kolorowemu o przekątnej 7 cali i podobnej funkcjonalności jak dzisiejsze smartfony i tablety Dostosowanie panelu